Sleva 10 % po registraci na 1 objednávku / Dárek ZDARMA ke každé objednávce nad 200,- kč, 8 EUR / SLEVY až 60 % na akční výrobky!

MLT (pusa/plíce) / DL (přímo do plic)

MLT / DL - Jakou vybrat e-cigaretu

Vážení zákazníci, rádi bychom Vám ulehčili výběr e-cigarety a vysvětlili Vám rozdíl mezi parametrem MTL a DL.

DL-MTL způsoby kouření

MTL - (mouth to lung) pusa plíce

Zkratka MTL jsou počáteční písmena hesla „mouth to lung“, což v překladu znamená pusa-plíce. Tomuto stylu kouření se také říká „šlukování“. Principem je nasátí malého množství páry do úst a až poté následného vdechnutí páry do plic. Následné vydechnutí není tak obtěžující pro okolí. Toto vapování je na způsob klasických tabákových cigaret a proto tedy MTL nejčastěji nahrazuje klasické kouření. Tato varianta je tedy nejschůdnější pro začínající e-kuřáky, protože jim více připomíná klasickou cigaretu. MTL je nejčastěji využívaný způsob kouření e-kuřáky. MTL kouření není zaměřen na tvorbu velkého množství páry jako v případě DL, je tedy vhodný ke kouření v restauracích či uzavřených prostorách a tam, kde chce být e-kuřák co nejméně nápadný.

DL - (direct lung) přímo do plic

Zkratka DL jsou počáteční písmena hesla „direct lung“, což je míněno jako „přímo do plic“. DL je tedy způsob kouření bez „mezipřistání“ v puse jako u MTL. Tento způsob kouření se stává v poslední době čím dál tím více populární. DL vapování by se dalo přirovnat ke kouření vodní dýmky, která se také „tahá“ rovnou do plic. U DL tedy páru nadechujeme přímo do plic. Množství potažené páry je větší než u MTL. Rovněž u výdechu je množství páry větší než u MTL. U DL způsobu kouření doporučujeme dávku nikotinu v rozmezí od 0mg do 3mg, max. 6mg nikotinu. Tento způsob kouření vytváří více páry než MTL způsob kouření.

CCH - (cloud-chasing) na způsob DL přímo do plic

Zkratka CCH nebo-li „cloud-chasing“ je označení, které se do češtiny nepřekládá. U CCH je princip stejný jako DL stylu kouření přímo do plic. Rozdíl mezi CCH a DL je ten, že se v tomto případě jedná o tvorbu velkého až extrémního množství páry. Způsob CCH kouření se nepraktikuje za účelem ukojení potřeby nikotinu v těle, tuto složku bychom zde hledali zbytečně. Může se zdát, že CCH způsob kouření není určen pro začátečníky, ale v některých případech mladých vaperů (e-kuřáků) je tomu právě přesně naopak kvůli jistému druhu zábavy.

MTL  + DL v závislosti na použité žhavící hlavě (ohmy)

Některé elektronické cigarety lze použít jak pro MTL, tak pro DL způsob vapování a to výběrem vhodné žhavící hlavy. Rozdíl mezi těmito hlavami je v rozdílném odporu. Příkladem může být e-cigareta Joyetech e-Go AIO, kdy lze zakoupit žhavící hlavy 0,6ohm - MTL či 0,5ohm - DL - způsob kouření.

V našem e-shopu máme e-cigarety rozděleny na tyto kategorie. Proto si ve vyhledávání můžete zvolit mezi MTL, DL či MTL + DL dle použití žhavící hlavy:

 MTL DL

 

Your SEO optimized title page contents PageRank