Sleva 10 % po registraci na 1 objednávku / Dárek ZDARMA ke každé objednávce nad 200,- kč, 8 EUR / SLEVY až 60 % na akční výrobky!

Rozdíl mezi e-cigaretami a klasickými cigaretami

Elektronické cigarety jsou o 95 procent méně škodlivé než ty klasické, tvrdí britská vládní agentura

Agentura Public Health England zveřejnila svoji studii.

Britská vláda začala vlastní kampaň namířenou na kuřáky. I když bys po nejrůznějších informacích zveřejňovaných v médiích mohl pochybovat o tom, zda náhodou vaping, tedy kouření elektronických cigaret, neškodí minimálně stejně jako kouření klasických cigaret, britská agentura Public Health England v tom má zcela jasno.

Nově obyvatele Spojeného království upozorňuje, že vaping je až o 95 % méně škodlivý než kouření klasických cigaret, což chtěla podložit i experimentem.

Ve videu proto výzkumníci porovnávali vliv cigaret a elektronických cigaret na vatové kuličky, z čehož lze vidět, jak se v plicích běžných kuřáků zachycuje dehet a nečistoty způsobující množství zdravotních potíží.

Agentura chce oslovit větší množství běžných kuřáků, kteří by pomocí elektronických cigaret mohli dát sbohem své závislosti.

Údaje přímo od vládní agentury hovoří o tom, že 65 až 68 % lidí, kteří se snažili přestat s kouřením pomocí elektronické cigarety či náhradních nikotinových terapií, dokázalo se svým zlozvykem skončit.

cigarety vs. e-cigarety

Různé studie o škodlivosti vapingu podle lékaře Liona Shababa z University College London vyvolávají v kuřácích obavy a nechuť k němu z cigaret přejít. Agentura konstatovala, že i dlouhodobé užívání elektronické cigarety je relativně bezpečné, zatímco běžné kouření představuje obrovské zdravotní riziko.

Na druhé straně, část veřejnosti vaping kritizuje, protože prý elektronické cigarety kouří stále více mladých lidí, kteří pak přecházejí i na ty běžné. Agentura však řekla, že ač počet mladých vaperů sice vzrůstal do roku 2015, od té doby se prý udržuje na přibližně stejné úrovni.

Připomněla i fakt, že přísnější regulace ve Spojeném království oproti USA nutí výrobce prodávat náplně s nižší dávkou nikotinu než za oceánem.

ZDROJ: go.com / Refresher Adam Novosad 29. prosinec 2018

 

Your SEO optimized title page contents PageRank